понеділок, 22 лютого 2016 р.

 Давайте згадаємо усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі. У жалобі схилимо голови. Вони згасли як зорі.
 
23.02.святкуватиме свій день народження Крижановський Юрій. 
В день народження Твій ми з тобою радієм
І сердечно бажаєм, щоб збулись Твої мрії.
Щоб пливло тобі щастя з роси і води,
Щоб жить – не тужить і не знати біди !
А коли б сумувати на мить довелось,
Пам’ятай, що про Тебе турбується хтось.



середа, 17 лютого 2016 р.

Урок математики в 1 класі «У гості до зими»
Тема. Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць додавання й віднімання чисел в межах 10. Розв»язування задач на збільшення(зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета. Закріплювати знання учнів з арифметичних дій в межах 10, ознайомити з числами другого десятка; удосконалювати обчислювальні навички, розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, вміння аналізувати; виховувати охайність.

                              Хід уроку

1. Орг . момент.Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, ви любите подорожувати? Сьогодні я хочу запросити вас у чарівну країну вам добре знайому.  Подорожуючи цією країною,ми дізнаємося про утворення і назви чисел другого десятка, будемо рахувати в межах 20, розв»яжемо задачі. Як вона називається ви повинні вгадати. Господиня цієї країни прислала ось цей сундучок, в який поклала для кожного запрошення- квиточок у свою чарівну країну.
 (Відкриває скриньку, роздає сніжинки.)
На галявину, на лужок тихо падає сніжок,
Легкі сніжинки, білі пушинки.
В якій країні ми опинилися? Чому ви думаєте, що цю країну звуть Зима? Які запрошення надіслала нам Зима? (сніжинки)

ІІ. Контроль, корекція й закріплення знань.
На сніжинках записані приклади, прочитайте і дайте відповідь.
1.Вправляння в табличному додаванні і відніманні чисел в межах 10
2. «Сусіди чисел»
-У цій скриньці лежить лист
«Якщо ви хочете зі мною зустрітися тоді я всіх вас запрошую у свій казковий ліс, щоб до мене потрапити ви повинні торкнутися моєї чарівної палички.
До швидкої зустрічі Зима.»
-Ну, що хочете зустрітися з господинею цієї країни?
Учні -Так! (Всі торкаються чарівної палички, називаючи сусідів числа, запропонованого вчителем)
Вчитель: Наступного свого листа Зима залишила нам на своїй помічниці, відгадайте:
Росте вона додолу головою,
Росте вона холодною зимою.
А тільки сонечко засяє —
Вона заплаче й помирає. (Бурулька)
«Привіт діти, дякую, що прийняли моє запрошення я дуже рада вас всіх тут бачити. Як я вже зрозуміла ви любите подорожувати, тому я пропоную продовжити нашу подорож до мого казкового терему, де вас чекає сюрприз. Але, щоб до нього прийти нам з вами доведеться пройти по чарівному казковому лісі , де ви зустрінетеся з лісовими мешканцями, а з якими ви дізнаєтесь відгадавши загадки

Загадки:
 Я вухатий ваш дружок,
     В мене сірий кожушок,
     Куций хвостик, довгі вуса,
     Я усіх, усіх боюся.
Вчитель:-Зайчик нас не відпускає,р ахувати заставляє
1-7, 6-10, 3-9, 10-5, 10-1
  Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Весь, як є — жорстока лють,
Очі так її і ллють.
Затаївся ось, примовк
Грізний звір цей, звісно ... (Вовк)
Вчитель: Числа ось в рядок стоять, треба вам їх порівнять.
Часу ви не гайте, числа усно порівняйте:
1*10                         8*2
4*9                           5*3
10*4                        0*10
Ця панянка золота
Має довгого хвоста,
 Вовка-братика сестричка.
Знають всі, що це…(лисичка).
Лисичка-Хитрунка і тут хитрує.Завдання найлегше вона пропонує.
. В казковому лісі розминка.
Настала фізична хвилинка.
. Лисичка рано піднялась,
Любесенько потяглась,
Мила личко, мила очки,
Рвала квіточки й листочки.
Хатку власну прикрашала,
Скрізь гарнесенько прибрала.
А тепер вперед мерщій
Полювать сніданок свій.


Вчитель:Рано,діти, вам радіти
Слід задачу ще зробити
Добре треба міркувати
Щоб її вже розв»язати
Робота з підручником
Задача 2с.85
Індичка – 9кг
Гуска -?, на 3 кг менша
Маса гуски -?
9-3=6(кг) – маса гуски
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
   Ой, яка ж вона гарненька,
     Пишнохвоста і руденька.
     Не звірятко — просто диво,
     Невгамовне, пустотливе.
     Вгору-вниз, на гілку, з гілки ...
     Хто ж це буде, діти?
Чи знаєте, діти, чим харчується білка? Білочка просить нас порахувати її запаси на зиму. 10грибів-десяток, 10 горіхів- десяток.
Десяток- це 10. Покладемо один горіх на 10, утвориться 11.2 на 10=12 і т.д.




Вітер віє звідусіль
І кружляє заметіль,
Білим снігом все вкриває,
Під кожен кущик заглядає,
Засипає всі шляхи,
Сховались звірі і птахи,
А вона сильніш кружляє,
Свої пісеньки співає.

А ми йдемо далі по стежинціі, і ось на галявині стоїть дивний терем.
Як ви думаєте, хто живе в цьому теремі? Так тут зимують ті, хто боїться зими. Тут і наші друзі: Равлик та Сонечко вивчають математику.
ІV, Закріплення математичних знань.
Мультимедійна презентація «Утворення і назви чисел другого десятка»
V. Робота з геометричним матеріалом
-З яких геометричних фігур складається теремок, ялиночки та сніговик?
 VІ. Підсумок уроку
Сніжинка- лист
«Ось ви і прийшли до мого терему. Діти, ви  пам'ятаєте, що вас чекає в моєму теремі – сюрприз. Як ви думаєте, який сюрприз зима принесла у двір? (пухнастий сніг, лід, сніжки, санки, лижі та ковзани)


Також білочка-пустунка передала вам кожному по золотому горішку, вона дякує вам за те, що ви були активні на уроці, вправно справлялися із завданнями.

вівторок, 16 лютого 2016 р.

  Урок читання



Фізхвилинка "Буква ч"


Урок розвитку мовлення


Весела перерва

Відкритий урок математики















Урок природознавства "Хто такі птахи?"


четвер, 11 лютого 2016 р.

День всіх закоханих *IN LOVE* або День святого Валентина існує вже понад півтори тисячі років. Про самого Валентина, ім'я якого носить свято, відомо зовсім небагато. За легендою, він жив у третьому столітті нашої ери в Римській Імперії і був простим християнським священиком, а також займався природничими науками та медициною. Валентин був молодий і привабливий, добрий і чуйний.
Історія виникнення свята дня Святого Валентина
Час життєдіяльності Валентина збіглося з часом правління римського імператора Клавдія Другого, який, як і всі римляни того часу шанував військову доблесть прославлених римських легіонів і не дуже прихильним до християн. Для збереження військового духу імператором був виданий указ, що забороняє легіонерам одруження, оскільки легіонер, який вступив у шлюб, багато часу проводить в сім'ї і в підсумку зайнятий думками не про благо імперії та військових доблестях, а про те, як прогодувати сім'ю.
На щастя легіонерів знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати закоханих. Ним став священик Валентин. Мабуть, він був справжнім романтиком O:-) , тому що його улюбленими розвагами було мирити тих, хто посварився, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті.
Зберегти все це потай було неможливо, а оскільки Римська імперія славилася своєю повагою до законів, імператор, дізнавшись про це, вирішив припинити подібну діяльність. У підсумку наприкінці 269 року Валентин був узятий під варту, а незабаром був підписаний указ про його страту.
Останні дні життя Валентина оповиті ореолом романтики. Говорили, що в нього закохалася дочка тюремника. Валентин, як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою 13 лютого надіслав їй зворушливий лист, де розповів про свою любов. Прочитано його було вже після того, як його стратили.
Як усе було насправді, ми вже не дізнаємося, але ясно одне - молодий християнський священик дійсно загинув в ім'я любові. І цієї любові *IN LOVE* було йому відпущено дивно багато на одне його коротке життя - любов до Бога, любов до прекрасної дівчини, любов до людей взагалі, яким він допомагав і як священик, і як лікар, і як просто прекрасна людина з величезною, що творить добро, душею.
Свято дня Святого ВалентинаНе дивно, що про Валентина не забули й обрали заступником всіх закоханих. Як християнський мученик, що постраждав за віру, він був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський папа Геласіус оголосив 14 лютого Днем Святого Валентина.
Створення ж першої валентинки приписується Чарльзу, Герцогу Орлеанському 1415, який сидів у цей час у в'язниці, в одиночній камері, і вирішив боротися з нудьгою шляхом писання любовних послань власній дружині.
Зараз під "валентинкою" розуміються вітальні листівки у вигляді сердечок, так звані "валентинки", з найкращими побажаннями, освідченнями в коханні, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, а той, хто отримує їх повинен сам здогадатися від кого вони. Крім листівок в день святого Валентина дарують троянди, оскільки вважається, що вони символізують любов, цукерки-сердечка та інші предмети із зображеннями сердець, що цілуються птахів і, звичайно, справедливо визнаного символу Дня Святого Валентина- маленького крилатого ангелика Купідона. O:-)
Всім, хто вітатиме 14 лютого своїх коханих, бажаємо, щоб їх почуття стало справжнім, щоб ніжність і добро, які вони зараз дарують своїм половинкам, ніколи не вичерпалися, а кохана людина виявилася супутником щасливого життя.

Урок природознавства"Хто такі комахи?"



Маленькі читачі. Ці учні читають найкраще.

Готуємось до Дня Святого Валентина.