Урок
математики в 1 класі «У гості до зими»
Тема.
Утворення і назви чисел другого десятка. Лічба в межах 20. Повторення таблиць
додавання й віднімання чисел в межах 10. Розв»язування задач на
збільшення(зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета. Закріплювати знання учнів з арифметичних дій
в межах 10, ознайомити з числами другого десятка; удосконалювати обчислювальні навички,
розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, вміння
аналізувати; виховувати охайність.
Хід уроку
1. Орг . момент.Повідомлення теми і
мети уроку.
Діти, ви любите подорожувати? Сьогодні я хочу
запросити вас у чарівну країну вам добре знайому. Подорожуючи цією країною,ми дізнаємося про
утворення і назви чисел другого десятка, будемо рахувати в межах 20, розв»яжемо
задачі. Як вона називається ви повинні вгадати. Господиня цієї країни прислала
ось цей сундучок, в який поклала для кожного запрошення- квиточок у свою
чарівну країну.
(Відкриває
скриньку, роздає сніжинки.)
На галявину, на лужок тихо падає сніжок,
Легкі сніжинки, білі пушинки.
В якій країні ми опинилися? Чому ви думаєте, що цю
країну звуть Зима? Які запрошення надіслала нам Зима? (сніжинки)
ІІ. Контроль, корекція й закріплення
знань.
На
сніжинках записані приклади, прочитайте і дайте відповідь.
1.Вправляння
в табличному додаванні і відніманні чисел в межах 10
2.
«Сусіди чисел»
-У
цій скриньці лежить лист
«Якщо ви хочете зі мною зустрітися тоді я всіх вас запрошую у свій казковий
ліс, щоб до мене потрапити ви повинні торкнутися моєї чарівної палички.
До швидкої зустрічі Зима.»
-Ну, що хочете зустрітися з господинею цієї країни?
Учні
-Так! (Всі торкаються чарівної палички, називаючи сусідів числа,
запропонованого вчителем)
Вчитель: Наступного свого листа Зима залишила нам на своїй помічниці,
відгадайте:
Росте
вона додолу головою,
Росте
вона холодною зимою.
А
тільки сонечко засяє —
Вона
заплаче й помирає. (Бурулька)
«Привіт діти, дякую, що прийняли моє запрошення я дуже
рада вас всіх тут бачити. Як я вже зрозуміла ви любите подорожувати, тому я
пропоную продовжити нашу подорож до мого казкового терему, де вас чекає
сюрприз. Але, щоб до нього прийти нам з вами доведеться пройти по чарівному
казковому лісі , де ви зустрінетеся з лісовими мешканцями, а з якими ви
дізнаєтесь відгадавши загадки
Загадки:
Я вухатий ваш дружок,
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса,
Я усіх, усіх боюся.
Вчитель:-Зайчик нас не відпускає,р ахувати заставляє
В мене сірий кожушок,
Куций хвостик, довгі вуса,
Я усіх, усіх боюся.
Вчитель:-Зайчик нас не відпускає,р ахувати заставляє
1-7, 6-10, 3-9, 10-5, 10-1
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами.
Весь, як є — жорстока лють,
Очі так її і ллють.
Затаївся ось, примовк
Грізний звір цей, звісно ... (Вовк)
Хижо клацає зубами.
Весь, як є — жорстока лють,
Очі так її і ллють.
Затаївся ось, примовк
Грізний звір цей, звісно ... (Вовк)
Вчитель: Числа ось в рядок стоять, треба
вам їх порівнять.
Часу ви не гайте, числа усно порівняйте:
1*10 8*2
4*9 5*3
10*4 0*10
Ця панянка золота
Має довгого хвоста,
Вовка-братика сестричка.
Знають всі, що
це…(лисичка).
Лисичка-Хитрунка і тут
хитрує.Завдання найлегше вона пропонує.
. В казковому лісі розминка.
Настала фізична хвилинка.
Настала фізична хвилинка.
. Лисичка рано піднялась,
Любесенько потяглась,
Мила личко, мила очки,
Рвала квіточки й листочки.
Хатку власну прикрашала,
Скрізь гарнесенько прибрала.
А тепер вперед мерщій
Полювать сніданок свій.
Любесенько потяглась,
Мила личко, мила очки,
Рвала квіточки й листочки.
Хатку власну прикрашала,
Скрізь гарнесенько прибрала.
А тепер вперед мерщій
Полювать сніданок свій.
Вчитель:Рано,діти, вам
радіти
Слід задачу ще зробити
Добре треба міркувати
Щоб її вже розв»язати
Робота з підручником
Робота з підручником
Задача 2с.85
Індичка – 9кг
Гуска -?, на 3 кг менша
Маса гуски -?
9-3=6(кг) – маса гуски
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Ой, яка ж вона гарненька,
Пишнохвоста і руденька.
Не звірятко — просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору-вниз, на гілку, з гілки ...
Хто ж це буде, діти?
Пишнохвоста і руденька.
Не звірятко — просто диво,
Невгамовне, пустотливе.
Вгору-вниз, на гілку, з гілки ...
Хто ж це буде, діти?
Чи
знаєте, діти, чим харчується білка? Білочка просить нас порахувати її запаси на
зиму. 10грибів-десяток, 10 горіхів- десяток.
Десяток-
це 10. Покладемо один горіх на 10, утвориться 11.2 на 10=12 і т.д.
Вітер віє звідусіль
І кружляє заметіль,
Білим снігом все вкриває,
Під кожен кущик заглядає,
Засипає всі шляхи,
Сховались звірі і птахи,
А вона сильніш кружляє,
Свої пісеньки співає.
А ми йдемо далі по стежинціі, і ось на галявині стоїть
дивний терем.
Як ви думаєте, хто живе в цьому теремі? Так тут
зимують ті, хто боїться зими. Тут і наші друзі: Равлик та Сонечко вивчають
математику.
ІV, Закріплення математичних знань.
Мультимедійна презентація «Утворення і
назви чисел другого десятка»
V. Робота з
геометричним матеріалом
-З яких геометричних фігур складається теремок, ялиночки та сніговик?
VІ. Підсумок уроку
Сніжинка- лист
«Ось ви і прийшли до мого терему. Діти, ви пам'ятаєте, що вас чекає в моєму теремі –
сюрприз. Як ви думаєте, який сюрприз зима принесла у двір? (пухнастий сніг,
лід, сніжки, санки, лижі та ковзани)
Також білочка-пустунка передала вам кожному по золотому горішку, вона дякує
вам за те, що ви були активні на уроці, вправно справлялися із завданнями.
Немає коментарів:
Дописати коментар